اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید
شهادت حضرت زهرا(س)

شهادت حضرت زهرا(س)

شهادت حضرت زهرا(س) آرشیو

شهادت حضرت زهرا(س) را بیشتر بشناسید
شبکه سه سیما برای ایام شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) ویژه برنامه هایی از جمله مصباح ، سخنرانی مذهبی ، دیوان عاشقی ، پخش مراسم قرائت خطبه حضرت زهرا(س)، اشک دریا ، سمت خدا ، ادب حضور ، شمیم باران ، طریقت ، با نام و بی نشان و تله فیلم هایی با این موضوع در نظر گرفته است.

معرفی برنامه

ویژه برنامه های شبکه سه در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
شبکه سه سیما برای ایام شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) ویژه برنامه هایی از جمله مصباح ، سخنرانی مذهبی ، دیوان عاشقی ، پخش مراسم قرائت خطبه حضرت زهرا(س)، اشک دریا ، سمت خدا ، ادب حضور ، شمیم باران ، طریقت ، با نام و بی نشان و تله فیلم هایی با این موضوع در نظر گرفته است.
*مصباح
این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه به تهیه کنندگی هادی آشتیانی در 2 قسمت 60 دقیقه ای با موضوع آموزه هایی از سیره و زندگانی حضرت زهرا (س) چهارشنبه 11 و پنجشنبه 12 اسفند به روی آنتن می رود.
محوریت بحث دفاع از ولایت مهمترین شاخصه حیات حضرت زهرا (س) بعد از پیامبر می باشد . کارشناس برنامه حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری و مجری برنامه حسن سلطانی است . پخش وله های وآیتم های ویژه این ایام در لابلای برنامه از دیگر بخشهای برنامه می باشد
*سخنرانی مذهبی
پخش سخنرانی های مذهبی در ساعات 06:00 بامداد ، 16:00 و همچنین پخش سخنرانی مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) که با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار می گردد.
این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی هادی آشتیانی و محمد حجتی است .
*دیوان عاشقی
دیوان عاشقی عنوان برنامه ایست که به بررسی زندگی شهدای مدافع حرم می پردازد.
این برنامه در 2 قسمت 30 دقیقه ای روزهای  پنجشنبه و جمعه ساعت 15:20 به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت .
در قسمت اول این برنامه ، زندگی شهید اسماعیل خانزاده و در قسمت دوم زندگی شهید رحیم کابلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف شبکه سه سیما به تهیه کنندگی اکبر پیش بین می باشد.

* مراسم قرائت خطبه فدکیه  حضرت زهرا (س)
پخش زنده مراسم قرائت خطبه فدکیه  حضرت زهرا (س) که در حرم حضرت معصومه (س)  برگزار می گردد .
این برنامه روز شهادت حضرت زهرا (س) ساعت 11:45 پخش خواهد شد.

* اشک دریا
این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف شبکه سه سیما به تهیه کنندگی حسن محمدیان مفرد می باشد که به پخش کلیپ مداحی و نماهنگ می پردازد و هر روز به صورت میان برنامه پخش خواهد شد .

*سمت خدا
این برنامه  با حضور کارشناسانی مذهبی و اجرای نجم الدین شریعتی به صورت زنده روی آنتن شبکه سه می رود که در این ایام  به موضوعات مربوط به حضرت زهرا (س) خواهد پرداخت .
روز چهارشنبه 11 اسفند حجت اسلام والمسلمین ماندگاری به موضوع عهد با حضرت زهرا (س) و روز پنجشنبه 12 اسفند حجت الاسلام والمسلمین انصاریان به فضائل حضرت زهرا (س)خواهند پرداخت .
برنامه سمت خدا کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی عبدالمجید رکنی است که هر روز ساعت 13:00 پخش می شود.

*مداحی
این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه می باشد که مراسم عزاداری ایام فاطمیه هیئت ثارالله زنجان با مداحی حاج مهدی رسولی را به تصویر می کشد.
گفتنی است تهیه کننده این برنامه حسن محمدیان مفرد می باشد.

*ادب حضور
سری جدید  مستند ادب حضور که آداب حضور در جلسات اهل بیت علیهما سلام با محوریت هیئات حدیث کساء کرمانشاه و مسجد النبی طاق بستان را به تصویر می کشد .
این برنامه در 2 قسمت 30 دقیقه ای در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ساعت 20:00 پخش خواهد شد .
این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه به تهیه کنندگی حسن محمدیان مفرد می باشد.

*بازپخش برنامه با نام و بی نشان
این برنامه   در 2 قسمت 30 دقیقه ای در گروه فرهنگ و معارف شبکه سه سیما تولید شده است .با نام و بی نشان به بازخوانی خطبه فدکیه با حضور کارشناسان مذهبی می پردازد .
قسمت اول این برنامه پنجشنبه 12 اسفند ساعت 17:30 و قسمت دوم روز جمعه ساعت 10:00 پخش خواهد شد . تهیه کننده این برنامه هادی پورحامدی است.

*بازپخش برنامه طریقت
برنامه طریقت برنامه است مناسبتی که در هر قسمت به زندگینامه یکی از ائمه اطهار علیهما سلام می پردازد.
ان برنامه به صورت ترکیبی و موشن گرافیک زندگی ائمه را تصویر سازی کرده و دربخشی دیگر از برنامه کارشناسان مذهبی برنامه در مورد زندگی ائمه صحبت خواهد کرد.
این قسمت از برنامه که چهارشنبه 11 اسفند ساعت 21:30 پخش میشود به زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (س) می پردازد .
گفتنی است این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف شبکه سه سیما به تهیه کنندگی علی جهانبخش می باشد.
*لازم به ذکر است که فیلم های تلویزیونی ریشه ها و سرخ به رنگ ارغوان نیز برای این ایام در نظر گرفته شده است.