اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ماه عسل قسمت 15

داستان متفاوت مردی که 7 سال رنگ آفتاب را به خود ندید

چهاردهمین برنامه «ماه عسل» با اجرای احسان علیخانی میزبان سید موسی 336 کیلویی ،حسین و مهرزاد بود.

داستان متفاوت مردی که 7 سال رنگ آفتاب را به خود ندید
در ابتدای این گفتگو سيد موسی گفت: متولد سال 39 هستم ، نصف تنم فلج شده و نزديک به هفت سال از خانه بيرون نيامده‌ام  . از کودکی چاق نبودم و بیشتر استخوان‌بندی من درشت بود.
سيد موسی در خصوص عاشق شدن خود بیان کرد: به نظر من عشق باید آرامش باشد. يك بار عاشق شدم. دختری كه دوست داشتم به من آرامش می‌داد اما خانواده او به خاطر اينكه من صرع داشتم، قبول نكردند و خيلی ناراحت شدم. افسردگی گرفتم.
‏‎ سید موسی ادامه داد:  به خاطر اینکه وزن من زیاد است، نمی‌توانم تعادل خود را نگه دارم و راه بروم. ، بعد از فوت مادرم، از سال 88 تاکنون وزنم به 336 کیلوگرم رسیده است.  
حسین در این بخش گفت: 280 کیلو وزن دارم و ورزش جودو انجام می‌دهم.  وی در گفته‌های خود از آرزوی شخصی‌اش برای به دست آوردن مدال المپیک و جهانی جودو گفت.
مهرزاد هم در این برنامه اظهار داشت: با مشکل سنگین وزنی روبرو بودم اما الان نزدیک به 80 کیلوگرم وزن دارم و از 210 کیلوگرم به این وزن رسیده‌ام.  
دکتر پازوکی درخصوص تاثیر افسردگی درافزایش وزن گفت: یکی از معضلات حوزه سلامت بحث چاقی است.  
سازمان بهداشت جهانی برای سال 2014 ایران، آمار چاقی را 62 درصد جامعه اعلام کرده است. از عواملی که باعث این چاقی شده، می‌توانیم به تغییر روش زندگی، تغذیه نامناسب و همچنین کاهش تحرک اشاره کنیم. البته افسردگی در چاقی تاثیر دارد و برعکس هم اتفاق می افتد.