اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید
ویژه برنامه های نوروز

ویژه برنامه های نوروز

ویژه برنامه های نوروز آرشیو

ویژه برنامه های نوروز را بیشتر بشناسید
شبکه سه سیما هر ساله به مناسبت نوروز ویژه برنامه هایی را تولید و آماده پخش می کند. برخی از ویژه برنامه های گروه های اجتماعی ،معارف و ورزش این شبکه که در این ایام به پخش می رسند، به شرح زیر است:

معرفی برنامه


گروه اجتماعی
*سه ستاره( ویژه برنامه تحویل سال1396 )
ویژه برنامه تحویل سال1396  در 480 دقیقه به تهیه کنندگی و اجرای  احسان علیخانی ،  شنبه 28  و یکشنبه 29 اسفند بعد از اخبار شبانگاهی  وهمچنین  دوشنبه 30  اسفند از بامداد تا پس از تحویل سال ادامه خواهد داشت .
این برنامه با حضور برگزیدگان مردمی سه ستاره به همراه ده ها چهره مطرح از حوزه سینما، تلویزیون، ورزش ، موسیقی وهمچنین  نخبگان جوان کشور، مهمان ویژه برنامه تحویل سال  شبکه سه خواهند بود . بخش های  گوناگونی نیز در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی پخش خواهد شد.

-----------------------------------------
*مسابقه «زمانی برای خندیدن»  
 مسابقه «زمانی برای خندیدن»  در 20 قسمت 45 دقیقه ای در ایام نوروز ، هر روز ساعت 17:45 و تکرار آن روز بعد ساعت 09:15  روی آنتن شبکه سه سیما می رود.
این مسابقه به تهیه کنندگی عباس قنبری  و محسن تقوی زنوز   با حضور  داورانی چون  شهره لرستانی، سید مهرداد ضیایی، حسین رفیعی و نصرالله رادش  از میان  700 ثبت نام کننده  در  رقابت  طنز نمایشی (استندآپ كمدی، نمایش طنز دو یا چند نفره، شعر طنز، خوانندگی طنز، نمایش طنز بدون كلام، نمایش طنز با عروسك، نمایش عروسكی طنزو...) 60  نفر  را برگزیده  تا در مسابقه نوروز 96 حضور داشته باشند و در بخش‌های مختلف با توجه به نظرات هیئت داوران  انتخاب  و به مرحله بعدی صعود کنند.   اجرای مسابقه

زمانی برای خندیدن   به عهده عبدالله روا است .تکرار این برنامه  نیز 10:30 روز بعد پخش خواهد شد .

-----------------------------------------

*مستند اقلیم  2
فصل دوم مجموعه  مستند گردشگری- زمین شناختی  اقلیم  به   کارگردانی   واجرای  موسی جابری در 26  قسمت 30  دقیقه ای  در ایام نوروز ، هر روز ساعت 17:00 پخش می شود . باز پخش این برنامه روز بعد ساعت 7:30   می باشد .
 این مجموعه ،جذابیت ها و شگفتی های طبیعی ایران  در مناطق مختلف کشور چون خوزستان ،اصفهان ،ایلام ،گلستان ،لرستان و بوشهر  به تصویر می کشد .

-----------------------------------------
*بوی بهار
این برنامه به تهیه کنندگی محسن حاجیلو در 13  قسمت 15 دقیقه ای  به منظور ایجاد شادی ونشاط  میان مردم  ایران و زنده نگه داشتن   رسوم مسلمانان ایرانی تهیه شده است .
میان برنامه بوی بهار به صورت گزارشی به مصاحبه با اقشار مختلف مردم در خصوص خرید شب عید ، خانه تکانی ، گفتگو با صاحبان مشاغل ، مسافران نوروزی در ترمینالها وفرودگاهها و دید وبازدید با خانواده شهدا ، جانبازان و قهرمانان ورزشی صورت می گیرد. همچنین در این برنامه شاهد بخش های  مختلف نظیر دیدار و گفتگو بسیار شاد با سالمندان در آسایشگاه کهریزک و مصاحبه با مردم در آخرین پنجشنبه سال ، زیارت اهل قبور و حرفهای شنیدنی از پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها راجع به خاطرات گذشته شان درباره شبهای خاطره انگیز عید  نوروز .

-----------------------------------------
*میهمان ما باشید   
این برنامه به تهیه کنندگی سیده معصومه پورحسینی ،  به   معرفی آئین ، فرهنگ ،آثار  تاریخی، مراکز گردشگری  ،بازار سنتی ،  غذاهای محلی  و شیرینی های سنتی   شهر های مختلف کشورمان   می پردازد .
در  این برنامه  خانواده ای  از شهری ، میهمان  خانواده دیگر در شهری دیگر می شود تا با فرهنگ و آداب و رسوم یکدیگر آشنا شوند .هدایت این برنامه  بر عهده مهران رجبی است  .  این برنامه در ایام نوروز   تبادل فرهنگی در شهرهای بیرجند ،بجنورد ،چابهار ،قشم  ،تبریز ،قزوین  و خور و بیابانک    را به تصویر می کشد .
میهمان ما  باشید  در 10 قسمت 60  دقیقه ای هر روز ساعت 16:00 پخش می شود وباز پخش آن 04:15 روز بعد خواهد بود .

-----------------------------------------

*به روز
مجله دانش و فناوری " به روز"  به تهیه  کنندگی مصعب لواسانی در  ایام نوروز   ویژه برنامه ای در 18 قسمت 25 دقیقه ای  تدارک دیده است  که  شامل معرفی سایت ،نرم افزار ر و بازی های موبایلی می باشد .   همچنین برگزاری مسابقه بازی  رایانه ای (فیفا) بین هنرمندان و ورزشکاران  نیز از بخش های اصلی برنامه می باشد . دراین مسابقه 16 نفر از ورزشکاران و هنرمندان شرکت دارند که بازی به صورت حذفی و دو به دو انجام می شود    و در هر بازی یک برنده دارد  و در نهایت  به فینالیست جایزه ای اهدا می  شود .
ساعت پخش برنامه هر روز ساعت 15:30 و تکرار آن ساعت 03:50

-----------------------------------------

گروه ورزش
*آقای گزارشگر  
 مسابقه ورزشی آقای گزارشگر در 20 قسمت 45 دقیقه ای به تهیه کنندگی محمد کاشانی ، توانایی عده کثیری از علاقه مندان    حوزه گزارشگری فوتبال را در معرض قضاوت کارشناسان  و گزارشگران باتجربه قرار  می دهد.
این برنامه  با برگزاری آزمون های کتبی ،از میان جمع کثیری  از علاقمندان در حوزه گزارشگری فوتبال  در مرحله نخست 80  فرد  برگزیده  می شوند و   پس از   شرکت  در  آزمون حضوری 33  نفر به همراه 3   ذخیره   گزینش  شده   و به مرحله نیمه نهایی راه می یابند . مسابقه نهایی بین 3 نفر برگزار می شود   و آقای گزارشگر انتخاب می شود  .
 از بخش های دیگر این برنامه آموزش فنون گزارشگری و اجرای دابسمش است که  از بینندگان درخواست می شود با ارسال پیامک ، برترین  دابسمش را انتخاب کنند .
کارشناسان برنامه نیز جواد خیابانی ، اسکندر کوتی   ،استاد سروش ، مهدی  خبیری ، بهرام شفیع ،خسرو والی زاده ،مزدک میرزایی  و ...می باشند . اجرای برنامه به عهده  محمد رضا احمدی و محمد حسین میثاقی  است.

ساعت پخش برنامه هر شب ساعت 22:20 و تکرار آن روز بعد ساعت 08:10

-----------------------------------------

*نوای پهلوانی
ورزش باستانی و پهلوانی از قدیمی ترین ورزشهای ایرانی است  که  ریشه در فرهنگ و تمدن ما دارد.
برنامه نوای پهلوانی به تهیه کنندگی و کارگردانی  مرتضی حداد  در 26 قسمت 20 دقیقه ای  بنیادهای آیین پهلوانی و رسوم جوانمردی در بین اهالی زورخانه مورد بررسی قرار می گیرد .این برنامه تلاش دارد تا ضمن معرفی قسمت های مختلف ورزش باستانی  ، عملیات ورزشی را به نمایش بگذارد . در مجموعه نوای پهلوانی با سنت ها و مراسم ورزشکاران جوانمرد زورخانه آشنا می شویم و مفاهیم اخلاقی را که هر پهلوان و قهرمان باید آنها را رعایت کند از زبان خود ورزشکاران می شنویم .
در مجموعه نوای پهلوانی  نغمه هایی از مرشدان که در زورخانه ها اجرا می شود نیز شنیدنی است.
از آداب و رسوم و میراث پر بهای نیاکان ما هنوز سنت های جاری در زورخانه ها پا برجاست به لحاظ نقش سازنده و ترکیب منحصر به فرد زورخانه توجه به این ورزش ضرورت پیدا می کند . از سویی دیگر حفظ و گسترش این آداب از نظر فرهنگی ورزشی ، اجتماعی و اخلاقی اهمیت ویژه ای دارد .
این برنامه همه روزه ساعت 07:20 پخش خواهد شد.

-----------------------------------------

گروه فرهنگ و معارف اسلامی
*سمت خدا
  برنامه  سمت خدا  در 13 قسمت 20 دقیقه ای   با حضور آیت ا.. ناصری اصفهانی و  حجه  الاسلام  والمسلمین محسن قرائتی  به موضوع  اسلام و آداب  اجتماعی می پردازد. اجرای برنامه بر عهده نجم الدین شریعتی است .
این برنامه در ایام نوروز ،هر روز از ساعت 13:50  روانه آنتن خواهد شد . باز پخش این برنامه قبل از اذان صبح می باشد .

-----------------------------------------
*مجموعه زیبا تر از زندگی  
مجموعه مستند" زیباتر از زندگی" در 15 قسمت 25 دقیقه ای به کارگردانی و تهیه کنندگی میر کیوان خلیل پوربرای پخش از شبکه سه در ایام نوروز تولید شده است که هر شب ساعت 19:45 روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.
  هر قسمت   این برنامه  از  2 بخش   "  راهیان نور "و  " دفاع مقدس" تشکیل شده است .
در  بخش های دفاع مقدس  ، با رزمندگان دفاع مقدس در همان مناطق عملیاتی   گفتگو کرده ایم و آنها    خاطرات حماسه و دفاع خود  در  هشت  سال دفاع مقدس  بیان می کنند . فضای برنامه حماسی و با نشاط است  و  در هر برنامه به زندگینامه  رزمنده ای نیز  پرداخته می شود .
گفتگوی صمیمانه با  زائرین   در مناطق عملیاتی دفاع مقدس و بیان  حس و حال  و مکنونات قلبی آنها   و همچنین معرفی  مناطق  عملیاتی و عملیات مورد نظر   از بخش های یادمان های راهیان نوراین مجموعه برنامه  است .
 در این مجموعه تلاش شده برنامه از نظر محتوی حامل پیام و اطلاعات ارزشمند و از جنبه هنری غنی باشد . ضمنا  برای تنوع تصویری و جذابیت بیشتر از تصاویر هوایی نیز  استفاده شده است .


-----------------------------------------

*عاشقانه   
این برنامه  واگویه های عاشقانه میان انسان و خالق است .در این برنامه مفاهیم دینی و مسائل اجتماعی در هم آمیخته می شود و در قالب داستانک هایی توسط مجریان برنامه ( هنرمندان  ، نویسندگان و ... )   با توجه به فصل بهار  در فضایی باز (ساحل دریا و جنگل ) اجرا می شود. این برنامه  در ایام نوروز در 15 قسمت 25 دقیقه ای به تهیه کنندگی حمید رضا عطارد تولید می شود .

-----------------------------------------
*زلال سخن
پخش سخنرانی های  بزرگان  انقلاب از ساعت 6:30  تا 7:00 بامداد  .

-----------------------------------------
گروه فیلم و سریال
* مجموعه تلویزیونی « دیوار به دیوار»
مجموعه تلویزیونی «دیوار به دیوار » به کارگردانی سامان مقدم  و   تهیه‌کنندگی حمید رحیمی نادی  از دوشنبه 30  اسفند ماه ،هر شب ساعت 20:45روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد .
  سریال تلویزیونی  دیوار به دیوار   که  سرپرست نویسندگان آن را خشایار الوند  برعهده     دارد    در 60  قسمت  40 دقیقه ای مضمونی کمدی دارد  و  داستان پنج خانواده را روایت می کند که به دلایلی مجبور می شوند سه ماه در یک خانه با یکدیگر زندگی کنند. این پنج خانواده پیش از این هیچ آشنایی با یکدیگر نداشته اند و در یک روز بنا به اتفاقی مجبور می شوند که با هم زندگی کنند... .
بازیگرانی چون فرهاد آئیش، ویشکا آسایش، یاسمینا باهر، رویا تیموریان، پژمان جمشیدی، گوهر خیراندیش، حسن زارعی، علی شادمان، مجید شهریاری، آزاده صمدی، مهسا طهماسبی، جواد عسگری، شمسی فضل اللهی، رضا ناجی و  مهوش وقاری در این مجموعه  به ایفای نقش می‌پردازند.
باز پخش این سریال  10:15 و 14:30  روز بعد خواهد بود .