اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ماه عسل 96

تجلیل عضو خبرگان رهبری از مدیر شبکه سه و سازندگان «ماه عسل»

دفتر آیت الله بطحائی گلپایگانی (نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری) طی پیامی از علی اصغر پورمحمدی مدیر شبکه سه، سازندگان برنامه ماه عسل و احسان علیخانی تقدیر و تشکر کرد.

تجلیل عضو خبرگان رهبری از مدیر شبکه سه و سازندگان «ماه عسل»
متن پیام که با آیه ۱۸۵ سوره بقره آغاز شده، به شرح زیر است:
یقینا در هیاهوی این دنیای فانی و در هجوم بداخلاقی‌ها، کج‌روی‌ها و لغزش‌ها در تعارض گرایش‌های جناحی، سیاسی، عقیدتی و ... آنچه که حافظ ثبات و آرامش جهان هستی می‌شود چیزی جز رعایت اخلاقیات و اصول انسانی نخواهد بود.
هر انسان حق بینی با تعمق در تاریخ و سیره زندگی پیامبران و اولیاء الهی علی الخصوص نبی مکرم اسلام و ذریه پاک ایشان، مشاهده خواهد کرد که این بزرگواران بیش از هر مهمی به رعایت اصول اخلاقی و انسانی در زندگی فردی و اجتماعی خود شهره بوده‌اند و تحت هیچ شرایط و به بهانه هیچ مصلحتی این اصول را زیر پا نگذاشته‌اند.
از این رو رعایت اخلاق و تلاش در جهت نهادینه کردن اصول اخلاقی، رسالتی نظیر و مشابه رسالت اولیاء الهی است و هر اقدامی در این زمنیه نزد حضرت باری تعالی یقینا مأجور خواهد بود.
بر این اساس بر خود لازم می‌دانیم از تمامی فعالان این عرصه از جمله معلمان اخلاق، اهالی رسانه و ... که در زمینه تعلم و نهادینه کردن ارزش‌های والای اخلاقی تلاش می‌کنند، تقدیر و تشکر به عمل آوریم.
از جمله برنامه‌های بسیار آموزنده و گیرا که در این زمینه مفید فایده فراوان بوده است، می‌توان به برنامه‌ای تحت عنوان (ماه عسل) اشاره کرد که در ایام ماه مبارک رمضان از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
از آنچایی که سعی این برنامه در تصدیق مصادیق آیات و روایاتی است که به ریسمان الهی چنگ زنید تا گمراه نشوید و به قرآن و اهل بیت عصمت و طهارات، متمسک شوید تا گمراه نشوید، قابل تقدیر و تحسین است چرا که عمل و تطبیق توصیه‌های الهی و اهل بیت عصمت و طهارت با مسائل و مشکلات مردم و توکل حقیقی به خداوند منان در اور زندگی اجتماعی را این گونه ملموس به تصویر می‌کشد و کلام الهی که - خداوند متعال از رگ گردن به شما نزدیک‌تر است- را به ذهن متبادر می‌سازد.
تبیین و ترویج این گونه برنامه‌ها در فضای آلوده رسانه‌ای امروز که بنای دین زدایی از زندگی مردم را دارند و تلاش می‌کنند تا دین مردم در حاشیه باشد، قطعا ادامه رسالت انبیاء و اوصیاء الهی خواهد بود.
ضمن قدردانی و تشکر از جناب آقای علی اصغر پورمحمدی مدیر محترم شبکه سه سیما و تمامی عوامل و دست اندرکاران برنامه (ماه عسل) علی‌الخصوص جناب آقای احسان علیخانی، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات این بزرگواران در ماه مبارک رمضان، ار خداوند متعال توفیقات روزافزودن و اجر معنوی این عزیزان را خواستاریم.